Засуджений до 10 років ув’язнення в Росії український активіст Олександр Кольченко, який 31 травня оголосив голодування з вимогою звільнити іншого політв'язня Олега Сенцова, заявив, що припиняє голодування.

Засуджений до 10 років ув’язнення в Росії український активіст Олександр Кольченко, який 31 травня оголосив голодування з вимогою звільнити іншого політв'язня Олега Сенцова, заявив, що припиняє голодування.

Про це повідомив адвокат міжнародної правозахисної групи Агора Андрій Лепьохін, опублікувавши лист політв'язня.

«Олександр Кольченко сьогодні припинив голодування. З його слів, він дуже ослаб, вже став непритомніти. У нього впав рівень цукру в крові, і йому вже ставили глюкозу. За час голодування його вага знизилася до 54 кг», — написав він.

За словами Лепьохіна, Кольченка збиралися переводити із санчастини колонії, де він перебував протягом голодування, до тюремної лікарні.

Лепьохін розповів, що за час голодування Олександра кілька разів в присутності начальника колонії намагалися примусити відмовитися від голодування члени місцевої ОНК та представники уповноваженого з прав людини Челябінської області. 

Сама уповноважена Павлова в колонію не приїздила, однак, за словами Лепьохіна, написала лист в адвокатську палату, намагаючись чинити тиск на адвоката, щоб він примусив Кольченка відмовитися від голодування.

«Рішення про голодування Олександр ухвалював самостійно. З його слів він готувався до оголошення голодування солідарності, відразу після того як дізнався про заяву Олега Сенцова. Відтоді Олександр перейшов на прийом рідкої їжі і знизив її обсяг. Як тільки «підготувався», оголосив голодування. За цей час (свого голодування і підготовки до нього) Олександр втратив 10 кг ваги. Зараз він також самостійно ухвалив рішення про припинення голодування» — зазначив Лепьохін.

Він додав, що ці рішення Кольченко озвучував у присутності свого адвоката з метою своєчасного і більш точного донесення до громадськості про свої кроки і позиції.

Громадське публікує повний текст листа Кольченка:

Змушений визнати, що я переоцінив свої сили — я виявився занадто слабкий. Тому я вирішив припинити голодування. В іншому випадку я піддав би своє здоров'я невиправданому ризику. 

Невиправданому з низки причин:

—Голодування з висунутими державі вимогами розраховане на те, що держава прагне мінімізувати ризики для репутації, втрати. Репутацію сучасної РФ навряд чи можна чимось зіпсувати — після анексії Криму, розв'язання війни на південному сході України, публікації результатів розслідування про збитий малайзійський Боїнг і тд.  

—Попри все, вже зараз, після публікації результатів розслідування, Еммануель Макрон (президент Франції — ред.) все ж поїхав до Росії з візитом, підписував контракти, але про Олега Сенцова запитав ніби між іншим. Звідси витікає, що лідери європейських країн, які беруть участь у «нормандському форматі», не зацікавлені у посиленні тиску на Росію.

І від цього стає страшно, тим паче, що мені ще перебувати у цій країні 6 років (якщо Путіна не звільнять раніше).

Але ще страшніше — після прочитаних публікацій в «Новой газете» про російські табори: в м. Клинці Брянської області і про легендарну «Омську семерку» (хоч про це я чув і раніше, слідуючи етапом). Дуже хочеться сподіватися, що я помиляюся в оцінці ситуації навколо Олега Сенцова. І сподіваюся, що він не буде на мене сердитися через те, що я так швидко здався.

Раніше Кольченко зазначав, що триматиметься, доки вистачить здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Розумію, що Сашко вже в Крим не повернеться» — інтерв'ю з матір'ю Кольченка

31 травня оголосив голодування Олександр Кольченко, якого судили разом із Сенцовим. Кольченко вимагає звільнення українського режисера. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Адвокат Кольченка розповів, що політв'язень почуває себе нормально, але дуже схуд.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: