Засуджений до 10 років ув'язнення в Росії український активіст Олександр Кольченко, який 31 травня оголосив голодування, почувається нормально.

Засуджений до 10 років ув'язнення в Росії український активіст Олександр Кольченко, який 31 травня оголосив голодування, почувається нормально.

Про це Громадському повідомив адвокат Кольченка Андрій Лєпьохін.

За його словами, він викликав захисника заздалегідь і попросив з'явитись у колонії 30 або 31 травня. Коли адвокат прийшов, він передав йому заяву, у якій оголосив про початок голодування.

Кольченко повідомив, що почувається добре, заявляє адвокат Лєпьохін.

«У колонії не сильно пристосоване місце, щоб спілкуватися з адвокатами довго ... Але нам вдалося з ним поспілкуватися, ми з'ясували, по крайней мере, що він в даний час відчуває себе добре, стан фізичного здоров'я він оцінює, як нормальне, скарг у нього немає на здоров'я ... Виглядає він дуже схудлим, це відзначають усі, хто відвідує його», — сказав захисник.

Він додав, що не домовлявся з Кольченком з приводу наступної зустрічі. «Ніяких інших зустрічей ми не обговорювали, нічого не можу сказати з приводу зустрічі», — підсумував адвокат.

31 травня політв'язень Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити режисера Олега Сенцова. Голодування Кольченко оголосив з 31 травня. Інших вимог, окрім звільнення Сенцова, у нього немає.

Сам Олег Сенцов тримає голодовку 18-й день. Він вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 

Раніше про стан здоров’я Сенцова розповіла російська журналістка, екс-кандидатка в президенти Росії Ксенія Собчак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: