Телеоператор Вадим Макарюк, якого 7 червня побили під час конфлікту на ринку «Барабашово» між представниками «Нацкорпусу» та місцевими підприємцями, знімав сутички за завданням колеги.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявила журналістка та колега Макарюка Анна Черненко.

«Його відправила туди я. Ми з ним колеги, ми — фрілансери», — заявила журналістка у відповідь на запитання, чи оператор знімав конфлікт за редакційним завданням.

Вона також повідомила, що Макарюк був там сам і виконував водночас і функцію журналіста.

«Він там знімав один, як оператор і через рисочку — журналіст. У нашому місцевому виданні є така практика, ми фрілансери, так, працюємо на кілька видань і не завжди є чітке редакційне завдання. Коли просто є інформація, що певний конфлікт, певна акція, певний мітинг, ми виїжджаємо на місце, слідкуємо за подіями, як це все розвивається», — пояснила Черненко.

На запитання чи міг оператор знімати конфлікт на замовлення ринку, вона запевнила, що «він не надавав такі послуги».

За її словами, наразі стан здоров’я Макарюка стабільно важкий.

«Я дуже чекаю коли стан покращиться, коли зможу поспілкуватися з ним я, і зможуть поспілкуватися з нам правоохоронці, щоб він міг описати тих людей, які гналися за ним, які били його. Те, що це був натовп, те, що вони збили його з ніг і те, що вони били його ногами — це беззаперечний факт, як на мою думку», — додала журналістка.

Нагадаємо, Увечері 7 червня на ринку «Барабашово» у Харкові сталися сутички, у яких постраждали 8 людей. Під час конфлікту зокрема побили 36-річного оператора Вадима Макарюка та забрали його відеокамеру. Його доставили до Харківської міської лікарні швидкої допомоги імені Мещанінова. Внаслідок крововиливу в мозок у Макарюка стався інсульт. За словами лікарів, перші три дні після побиття будуть найважчими, вони заборонили турбувати Вадима, він перебуває у реанімації у важкому стані.

Поділитись: