Коли чекати на новий пік коронавірусу та яким він буде? Відповідають у МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я прогнозують початок підйому захворюваності на COVID—19 уже в березні 2022 року, а до наступної зими коронавірус може стати чимось на кшталт сезонного захворювання.

Про таке заявили представники МОЗ Ігор Кузін та Федір Лапій в інтерв’ю «Суспільному».

Зокрема, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін спрогнозував, що до кінця лютого 2022 року суттєвого підйому захворюваності не буде.

«За тими прогнозами, які ми робили спільно з РНБО, ми будемо десь варіювати в середньому до 4 тисяч випадків протягом доби, і така ситуація більш-менш стабільна буде спостерігатися до кінця лютого», — каже Кузін.

Він додав, що з березня очікується звичний підйом захворюваності. За його словами, у МОЗ не розраховують, що цей підйом може бути вищим, ніж аналогічний у 2021 році, проте лікар додав, що ситуація значною мірою залежатиме від даних, які опублікують щодо штаму «Омікрон».

Натомість глава національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій припустив, що до наступної зими коронавірус може стати чимось на кшталт сезонного захворювання.

Лапій також прокоментував загальну стурбованість варіантом «Омікрон». За його словами, «хибна уява про легкість [штаму] може бути пов'язана з тим, що переважно ми отримуємо дані з країн Західної Європи, з [Великої] Британії, де високий рівень охоплення вакцинації серед груп ризику, тобто вони захищені».

Вакцинація в Україні

Вона триває з 24 лютого. Загалом Україна наразі отримала 40,9 мільйона доз вакцини. Щеплення роблять препаратами від фармкомпаній AstraZeneca, Sinovac (вакцина CoronaVac), Pfizer (вакцина Comirnaty) та Moderna.

Від початку масової вакцинації у країні зробили 27 951 765 щеплень проти коронавірусу. Принаймні першу дозу отримали 14,5 мільйона людей, а повністю вакцинувалися — 13,3 млн. Також вже 1 811 людей отримали додаткову дозу та 367 — ревакцинальну, тобто бустерну.

План вакцинації передбачає, що в серпні мали зробити 6 мільйонів щеплень, а з вересня — понад 8 мільйонів щомісяця. Проте в реальності вийшло інакше: у серпні зробили 3,6 мільйона щеплень, у вересні — 3,2 млн. У жовтні вдалося виконати план — зробили 8,4 млн щеплень, а от у листопаді знов не вийшло — зробили 7,05 млн.

Автор: Маркіян Климковецький