Екс-радник російського президента Володимира Путіна Владислав Сурков (ліворуч)
Фото:

Адміністрація президента Росії

Колишній куратор українського напрямку та так званих «ДНР» і «ЛНР» у Кремлі Владислав Сурков заявив, що у Росії завжди був один шлях до братніх відносин з Україною — примус силою.

Про це він заявив в інтерв’ю директору Центру політичної кон’юнктури Олексію Чеснакову.

Сурков курував у Кремлі відносини з Україною від початку протестів на Майдані, а пішов з посади в адміністрації Путіна на початку 2020 року. Як він стверджує — через зміну політики Москви щодо України.

Виходить, що за український напрямок у Кремлі понад 6 років відповідала людина, яка вважає, що «України немає».

«України немає, є українство. Тобто це специфічний розлад розуму… Сумбур замість держави. Борщ, Бандера, бандура є, а нації немає. Питання тільки в тому, України немає вже, чи поки що немає?», — сказав він.

Сам Сурков називає себе «оптимістом» щодо України й вважає, що «України немає поки».

«З часом вона все-таки буде. Хохли хлопці вперті, вони зроблять», — сказав він.

Також екс-куратор Донбасу додав, що відносини з українцями завжди були складними як для Російської імперії, так і для СРСР.

«То отаман Полуботок підведе, то западенці до Гітлера переметнуться. Примус силою до братніх відносин — єдиний метод, який історично довів ефективність на українському напрямку. Не думаю, що буде винайдено якийсь інший», — заявив Сурков.

Нагадаємо, Путін підписав указ про звільнення Суркова 18 лютого, але про його відставку стало відомо раніше. 

Олексій Чеснаков, наближений до Суркова, тоді заявив, що помічник Путіна вирішив подати у відставку «у зв'язку зі зміною курсу на українському напрямку». Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, зі свого боку, заперечив «зміну курсу» Росії щодо України.

Також у Кремлі розповіли, що за український напрямок тепер відповідатиме заступник голови адміністрації Путіна Дмитро Козак.

За словами міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, політика Росії щодо України не змінилась.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile