Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили народній депутатці восьмого скликання про підозру у перешкоджанні професійній діяльності журналіста.

Про це повідомила пресслужба відомства. Зазначається, що інцидент стався 18 жовтня 2019 року.

«Колишній народний депутат перешкоджала роботі журналіста під час висвітлення ним подій, які відбувались у залі судового засідання. Підозрювана відібрала у працівника ЗМІ телефон та припинила здійснення відеозапису», — зазначили в ДБР.

Правоохоронці імені народної депутатки не називають, але, за інформацією LB.ua, йдеться про Тетяну Чорновол. Там повідомили з посиланням на голову Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, що 18 жовтня 2019 року під час судового засідання над народним депутатом VIII скликання Сергієм Пашинським Чорновол вирвала телефон з рук журналіста видання «Правовий контроль України» Дмитра Кучера.

Якщо провину підозрюваної доведуть, їй загрожує до 8,5 тисяч гривень штрафу, або обмеження волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

У щорічній доповіді міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch йдеться, що у період із січня по липень 2019 року зафіксували щонайменше 11 випадків побиття або травмування журналістів та одне вбивство. Серед випадків тиску на медіа правозахисники згадали і hromadske.

Поділитись: