У період із січня по липень 2019 року зафіксували щонайменше 11 випадків побиття або травмування журналістів та одне вбивство. Серед випадків тиску на медіа правозахисники згадали і hromadske.

Про це йдеться у щорічній доповіді міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch.

Також зазначається, що, за даними Інституту масової інформації, трапилися десятки випадків погроз щодо журналістів і перешкоджань виконанню ними своїх професійних обов'язків, включно з пошкодженням майна та обмеженням доступу до посадових осіб і заходів.

Зокрема, зазначається, що у серпні суд задовольнив позов на «захист честі, гідності та ділової репутації» української ультраправої націоналістичної організації «C14» проти «Громадське телебачення», яке назвало організацію «неонацистською». У листопаді апеляційний суд Києва відхилив апеляційну скаргу «Громадського» та залишив рішення суду в силі.

Також у червні від важких травм голови, отриманих у травні під час нападу невстановленого нападника, помер журналіст-розслідувач Вадим Комаров. Він зазнавав погроз і нападів у попередні роки. Слідчі пов’язали напад на Вадима Комарова з його професійною роботою журналіста.

Того ж місяця суд ув’язнив п’ятьох чоловіків, що спланували та здійснили 2018 року напад із застосуванням кислоти на антикорупційну активістку Катерину Гандзюк, яка померла від отриманих хімічних опіків.

Також нагадують, що у серпні суд звільнив із СІЗО російського журналіста, редактора російської державної інформаційної агенції «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого тримали під вартою з травня 2018 року за сумнівними звинуваченнями у державній зраді. У вересні Вишинський виїхав до Росії в рамках обміну полоненими.

Правозахисники також наголошують, що у квітні Верховна Рада ухвалила закон, який вимагає використовувати українську мову у більшості сфер суспільного життя. Цей закон, як зазначається, викликав занепокоєння з приводу того, що він не забезпечує повною мірою захист і використання мов меншин.

Нагадаємо, як повідомляє Європейська федерація журналістів з посиланням на дані міжнародної федерації, впродовж 2019 року у всьому світі вбили 49 журналістів, два випадки припало на Європу — зокрема в Україні вбили черкаського журналіста Вадима Комарова.

Поділитись: