Колишній політв’язень Микола Карпюк, який повернувся в Україну внаслідок обміну 7 вересня, розповів, що у в'язниці його катували протягом 5 днів.

Про це він сказав під час пресконференції 17 вересня.

За його словами, тортури тривали з 21 по 25 березня 2014 року, коли він був в ізоляторі тимчасового утримання у Владикавказі в Росії.

«Мене щоночі вивозили, під’єднували електричний струм і не давали протягом цього часу спати. Привозили після тортур до ізолятора, там відводили до кімнати для проведення слідства, а там ― металева клітка зварена розміром один на один метр і стілець. У цій клітці тримали цілими добами й не давали спати», ― сказав Карпюк.

Він додав, що російські слідчі вимагали зізнань про те, що він, нібито, воював проти російських військ у Чеченській війні.

«Я був командиром УНСО у війні в Придністров'ї, я був командиром УНСО у війні 1993 року в Абхазії, недовго там провоював ― був поранений, але на Чеченську війну я не відправлявся, з огляду дві причини», ― пояснив він.

За словами Карпюка, у нього тоді хворіла мама та загалом він не підтримував участь організації у цій війні.

Також звільнений політв’язень сказав, що після закінчення тортур ставлення до нього у в'язниці було нормальним.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 115 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: