Служба безпеки затримала колишнього працівника Міністерства внутрішніх справ України за підозрою у шпигунстві на користь Росії.

Про це повідомили в прес-службі СБУ.

Так, затриманий, який є мешканцем Полтавщини, був завербований російськими спецслужбами у 2014 році на території Криму. У вербуванні брали участь працівники російського ФСБ із Севастополя М. Путінцев та К.Сімагін, які до анексії Криму працювали в СБУ, але зрадили присязі.

«Виконуючи завдання російської спецслужби зловмисник через особисті зв’язки здійснював збір розвідувальної інформації щодо діяльності військових частин, національно-патріотичних рухів на Полтавщині. Він також передавав кураторам списки мобілізаційного резерву, а також добровольців і волонтерів регіону, які приймали участь в АТО/ООС», — йдеться у повідомленні.

Під час обшуку працівники СБУ виявили в помешканні чоловіка електронні носії інформації, на яких оброблялися та зберігалися зібрані дані та документальні матеріали, засоби зв'язку, що використовувалися для зв’язку з ФСБ, а також гроші в іноземній валюті, зокрема в рублях.

Затриманому оголосили підозру у вчиненні злочину, передбаченого статтею 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу.

Нагадаємо, в лютому 2019-го в Естонії батька та сина засудили за держзраду через шпигунство на користь Росії.

Поділитись: