Колишнього диктатора Судану Омара аль-Башира, якого усунули від влади у квітні 2019 року внаслідок перевороту, визнали винним у відмиванні грошей і засудили до двох років ув'язнення, які той проведе в реабілітаційній клініці.

Про це повідомляє Associated Press.

Аль-Баширу, який правив Суданом із 1989 по 2019 рік, нині 75. Згідно з місцевими законами, людей похилого віку можна засудити тільки до ув'язнення в реабілітаційній установі, якщо покарання не передбачає смертного вироку.

Зазначається, що це лише одне з обвинувачень проти аль-Башира. Міжнародний кримінальний суд в Гаазі звинувачує колишнього диктатора Судану у воєнних злочинах, пов‘язаних із громадянською війною в Дарфурі — одному з регіонів країни.

Військові, які після перевороту утворили тимчасовий перехідний уряд за домовленістю з цивільними протестувальниками, заявили, що не будуть видавати аль-Башира Міжнародному кримінальному суду.

Нагадаємо, 11 квітня в Судані стався військовий переворот: Міністерство оборони Судану оголосило про відсторонення від влади президента країни Омара Хасана аль-Башира, який був главою держави майже 30 років. Армія взяла владу у свої руки на 2-річний перехідний період. Армія на чолі з міністром оборони Авадом ібн-Ауфом арештувала аль-Башира та його найближче оточення.

Поділитись: