Колишнього політв’язня Балуха прооперували після побиття, у нього травма голови. Поліція порушила справу
Колишнього політв'язня Володимира Балуха прооперували після побиття. У нього важка черепно—мозкова травма, він у реанімації. Поліція кваліфікувала напад як «розбій».
Про це повідомила народна депутатка від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко.
Вона написала, що операцію провели на голові, а лікарі роблять все можливе для стабілізації його стану.
Геращенко каже, що поспілкувалася з головним лікарем. Він просить поки що не турбувати лікарів, оскільки вони не можуть оприлюднювати деталі побиття, у тому числі через те, що правоохоронці розпочали слідство.
У поліції Києва повідомили, що за фактом побиття порушили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 187 (розбій). Санкція статті передбачає до п'ятнадцяти років в'язниці із конфіскацією майна.
Тим часом у прокуратурі Києва повідомили, що правоохоронці встановили місце, де потерпілий перебував напередодні, та людей, з якими він спілкувався. З цими свідками працюють слідчі. Також правоохоронці знайшли сумку з особистими речами Балуха.
Що відбулося?
Вночі 8 вересня невідомі побили колишнього політв'язня Володимира Балуха. Його знайшли тільки вранці та госпіталізували. Про це повідомив інший колишній політв'язень Олег Сенцов. Тоді він зазначив, що Володимир при тямі. У нього зламана рука та ключиця, а загрози життю немає.
У поліції Києва заявили, що отримали повідомлення про госпіталізацію Балуха приблизно о 12 годині. Його госпіталізували з «Гідропарку».
Відреагували на побиття Володимира Балуха і в Офісі президента. Там стурбовані такою ситуацією фактично на річницю його звільнення та вимагають від поліції швидкого та повного розслідування.
Хто такий Володимир Балух?
Рік тому 7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них був і Володимир Балух. Він ще наприкінці 2013 року вивісив на своєму будинку в селі Серебрянка в Криму український прапор. Прапор кілька разів знімали, однак Балух вивішував його знову.
Після анексії Криму у 2014 році почалося переслідування. У серпні 2017 року місцевий «суд» засудив Балуха до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів». На початку жовтня 2017 року «суд» вирок скасував і призначив новий розгляд справи. Тоді у січні 2018 року Балуха засудили до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів.
Улітку 2018 року підконтрольний окупаційній владі Роздольненський районний суд Криму визнав Балуха винним ще й у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.
За ґратами Балух голодував 206 днів, вживаючи тільки по кілька ложок вівсяного киселю, сухарі, воду та чай із медом. Голодування припинив під час етапування до колонії.
- Поділитися: