Коломойський постійно мені погрожує — Гонтарева

Колишня голова Національного банку України Валерія Гонтарева під час інтерв’ю, Лондон, Велика Британія, 25 червня 2019 року
Колишня голова Національного банку України Валерія Гонтарева під час інтерв’ю, Лондон, Велика Британія, 25 червня 2019 рокуГромадське

Колишня очільниця Нацбанку Валерія Гонтарева заявила, що олігарх та ексвласник ПриватБанку Ігор Коломойський погрожує їй. Останні 10 місяців вона живе у Лондоні, де викладає у Лондонській школі економіки, а повернутися в Україну наразі не може, зокрема, через «відсутність верховенства права у країні».

Про це вона повідомила в інтерв'ю Громадському і BBC-Україна.

«Ви знаєте, що до країни повернулася не лише злочинна влада часів Януковича, з якою ми боролися. Повернувся один з олігархів, який постійно мені погрожує. Це дуже погано, що він повернувся. Погано для мене особисто і для країни. Особисто мені він погрожує. В інтерв'ю Коломойський заявив, якщо я не повернуся в Україну, то він мене вивезе у приватному порядку. Англійською це kidnapping. Це злочин на території Великої Британії. Я хочу, щоб це було всім зрозуміло. Якщо зі мною щось станеться, щоб усі знали чому», — сказала Гонтарева.

За її словами, з Коломойським до націоналізації ПриватБанку вона зустрічалася близько 20 разів. Востаннє особисто бачила його у ніч перед націоналізацією ПриватБанку: «Це була знаменита ніч, коли зібралася велика частина Кабміну - міністр фінансів, зрозуміло, прем'єр-міністр, міністр юстиції, Аваков, президент. Ось у цій кімнаті я бачила Коломойського напередодні націоналізації, де йому написали лист з проханням про націоналізацію».

На питання щодо рекапіталізації інших банків, Гонтарева запевнила: до всіх банків були однакові вимоги, утім не всі власники банків їх виконали:

«Проблеми не були пов'язані лише з паном Коломойським. Якщо ми подивимося, скільки грошей держава внесла у державні банки, на що використовувалися кредити державних банків, подивимося на олігархічну модель побудови українського банківського сектору, то побачимо, як з ринку був виведений банк олігарха Фірташа. Там не було капіталу, він його так і не вніс. Два банки пана Бахматюка. А от, наприклад, банк Пінчука і банк Ахметова виконали вимоги, внесли капітали, дали застави. Не було задачі вивести банки з ринку, була програма рекапіталізації, узгодження з міжнародним валютним фондом на чотири роки».

Валерія Гонтарева очолювала Національний банк України у 2014-2018 роках.