Олігарх Ігор Коломойський заявив, що заступник глави Адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов допомагає йому з деякими юридичними питаннями за кордоном.

Про це Коломойський заявив в інтерв’ю «Українській правді».

Олігарх розповів, що нещодавно бачився і «пив каву» з Портновим, а також обговорив «одне юридичне питання, пов'язане із закордонними процесами».

«Він мені там допомагає у дечому. Він так змужнів в цьому питанні, коли він відбивався від усіх міжнародних санкцій, то він пройшов серйозний шлях. Думаю, сьогодні це фахівець №1 щодо того, як відбиватися від необґрунтованих і придуманих звинувачень», — сказав Коломойський.

Він не уточнив, про яку справу йдеться, додавши лише, що Портнов йому «юридично допомагає років 20».

Коломойський також заявив, що підтримує Портнова у тому, що той подає заяви в правоохоронні органи проти Петра Порошенка і людей з його оточення.

«Не засуджую точно. Скоріше так, морально я на його боці, дуже підтримую. А в деяких питаннях просто підтримую. Тому що було кілька ситуацій, в яких Порошенко міг спокійно розпорядитися і перестати його переслідувати. А він продовжував переслідувати. Особисто Порошенко», — сказав він.

Нагадаємо, Держбюро розслідувань зареєструвало заяву Портнова щодо президента Петра Порошенка. Портнов заявив, що вважає Порошенка причетним до «державної зради, спроби захоплення державної влади, перевищення влади та службових повноважень».

Андрій Портнов, який обіймав посаду радника екс-президента Віктора Януковича у 2011–2014 роках, 19 травня повернувся в Україну після п’ятирічної відсутності. У 2014 році Портнов виїхав з України, певний час жив у Росії, а потім переїхав до Відня.

У березні 2018-го СБУ порушила справу про держзраду щодо екс-заступника глави АП часів Януковича Портнова. Через це Портнов подав позов до суду на Службу безпеки України.

6 березня 2014-го ЄС запровадив санкції проти 18 громадян України, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів і причетності до порушень прав людини. Серед них був і колишній голова адміністрації президента Януковича Андрій Портнов.

Пізніше в березні 2015-го Європейський союз продовжив санкції, але виключив зі списку Андрія Портнова.

Поділитись: