Конгрес Колумбії погодив закон, що запроваджує амністію для винних у незначних злочинах, вчинених протягом тривалого внутрішнього конфлікту між урядом і лівим повстанським угрупованням Революційних збройних сил Колумбії

Конгрес Колумбії погодив закон, що запроваджує амністію для винних у незначних злочинах, вчинених протягом тривалого внутрішнього конфлікту між урядом і лівим повстанським угрупованням Революційних збройних сил Колумбії (FARC).

Про це пише BBC.

Президент Жан Мануель Сантос привітав це рішення як «перший крок назустріч консолідації та миру» з повстанцями. Амністія є частиною угоди, переробленої після її провалу на референдумі.

Зазначається, що конфлікт згубив у Колумбії 260 тис. осіб і змусив переселитися мільйони.

Закон оголошує свободу від кримінального переслідування для молодих учасників повстанської групи, а також для деяких військових урядових сил. В обох випадках мова йде лише про незначні злочини.

Тисячі бійців, які вчинили незначні злочини, будуть пробачені цим законом.

Первісний варіант мирної угоди, відхиленої народним волевиявленням 2 жовтня цього року, вважався занадто поблажливим для повстанців.

Уряд і FARC повернулися до столу переговорів, аби розробити нову угоду, яка б задовольнила тих, хто проголосував «проти».

Основні положення нового «миру» включають наступні зміни:

  1. FARC декларує і віддає всі свої фінансові активи. Кошти направлять на компенсації усім постраждалим від конфлікту.
  2. Перегляд політики щодо «сімейних цінностей» з урахуванням думки конфесійних груп.
  3. Перехідна система правосуддя працюватиме 10 років.
  4. Повстанці надають всі відомості про свою участь у наркоторгівлі.
  5. Мирна угода не стає частиною Конституції.

Раніше повідомлялося, що колумбійські повстанці FARC складають зброю.

Голова уряду Колумбії Хуан Мануель Сантос і голова FARC Родріґо Лондоньо Ечеверрі 27 вересня підписали в місті Картахена угоду про припинення збройного конфлікту.

2 жовтня в Колумбії відбувся референдум, на якому з мінімальною перевагою перемогли противники цієї угоди.

14 жовтня уряд Колумбії домовився про перемир’я з FARC, за яким почала слідкувати місія ООН.

13 листопада сторони підписали нову мирну угоду. І вже 17 листопада між повстанцями FARC і урядом Колумбії в країні знову почалися бої.

Президенту Колумбії Хуану Мануелю Сантосу присуджено Нобелівську премію мира за спробу вирішення конфлікту між владою країни і бойовиками FARC.

Організація була сформована у 1960-их роках, як військове крило Комуністичної партії Колумбії. Низка країн, таких як США, Канада, країни Європейської співдружності та більшість латиноамериканських країн вважають ФАРК терористичною організацією. Куба і Венесуела, натомість, вважають таку класифікацію несправедливою і наполягають, що ця організація — партизанська військова сила.

Поділитись: