Лідер Добровольчого руху ОУН Микола Коханівський у залі суду, 22 червня 2020 року
Фото:

Макс Левін/hromadske

У Шевченківському районному суді Києва оголосили вирок у справі лідера Добровольчого руху ОУН Миколи Коханівського.

Про це повідомляє кореспондент hromadske з зали суду.

Так, Миколі Коханівському призначили два роки ув’язнення з відстрочкою виконання на рік як «умовний строк».

Цивільний позов про компенсацію збитків залишили без розгляду, оскільки представники позивача не з'явилися на засідання.

Коханівського судили у справі погрому російських банків у 2016 році. 20 лютого 2016-го в Києві представники Добровольчого батальйону ОУН закидали камінням будівлю «Сбербанку Росії». Також активісти закидали камінням і увірвалися до відділення «Альфа-банку».

Нагадаємо, 21 жовтня 2017 року поліція затримала Миколу Коханівського за підозрою у стрілянині із пневматичної зброї. Як розповіла hromadske дружина Коханівського, її чоловік застосував зброю під час бійки з екскомандиром одного із взводів «Правого сектору» Русланом Качмалою із позивним «Рем».

23 жовтня у суді Коханівському намагалися обрати запобіжний захід, однак засідання перенесли на 09:30 24 жовтня. Таке рішення було ухвалене через те, що прихильники підозрюваного заблокували залу суду, аби не допустити правоохоронців, які зобов'язані відвести Коханівського до ізолятора тимчасового тримання.

Вже у ніч за 23 на 24 жовтня у залі суду правоохоронці застосували газ проти активістів. Після цього блокувальники змушені були покинути будівлю через вікна, які вони вибили. Згодом активісти повернулись до зали суду і почали руйнувати меблі.

Під час штурму представники поліції особливого призначення побили журналіста hromadske Дмитра Реплянчука.

Поділитись: