Командир 54 бригади ЗСУ пояснює стратегічну важливість зайнятих військовими позицій на Світлодарській дузі

Бойовики протягом 22 грудня двічі атакували, намагаючись повернути позиції, які нещодавно зайняли українські військові на Світлодарській дузі поблизу селища Луганське.

Про це кореспонденту Громадського розказав командир 54 бригади ЗСУ Володимир Горбатюк, пояснивши стратегічну важливість зайнятих позицій.

«Противник пішов на наші позиції з метою захоплення панівної висоти. Було рішення після відбиття їхньої невдалої атаки на їхніх плечах вийти на їхні позиції. Що нам дав вихід на їхні позиції? З тих позицій, які ми зараз утримуємо вони постійно вели обстріл в лівий і правий фланг», – сказав він.

За його словами, на даний загинули 6 українських бійців.

«В нас були періодично втрати «двухсотими» і «трьохсотими». Так втрати і зараз у нас є – 6 загиблих. Я їх підтверджую. Але на тій стороні втрати в противника в чотири рази більші, тому що вони наступали. Але ці позиції, які ми зайняли вони є стратегічними», – розказав комбриг.

Він також додав, що саме з цих позицій, які є панівною висотою, постійно велись обстріли по позиціях ЗСУ.

«Але ми зараз взяли ці позиції, з яких вони нас обстрілювали. Противник зараз не може з цим змиритись – з втратою їхніх позицій. Сьогодні було два штурми, які ми відбили. Тому що та висота є для нього стратегічно важливою», – підсумував командир 54 бригади.

Нагадаємо, на Світлодарській дузі під Дебальцевим за даними штабу АТО 18 грудня загинули 5 військових ЗСУ.

Один військовослужбовець Збройних сил України потрапив у полон під час боїв на Світлодарській дузі 18 грудня.

В ніч на 21 грудня в районі Світлодарської дуги поблизу Луганського загинув один боєць ЗСУ, ще один отримав серйозне поранення.

Бої на Світлодарській дузі поблизу Луганського на Донеччині не вщухають третю добу поспіль. Станом на 14:30 21 грудня тут було чути потужні постріли артилерії, пізніше на лінії зіткнення розпочався бій.

Бійці 25 батальйону «Київська Русь», що стоять на позиціях на Світлодарській дузі розповіли подробиці бою, який відбувся сьогодні, 21 грудня.

Поділитись: