Пожежа в торговельному центрі «Зимняя вишня» в російському Кемерові, внаслідок якої загинули 60 людей, сталася через замикання в світлодіодному світильнику, який залила тала вода з даху будівлі.

Пожежа в торговельному центрі «Зимняя вишня» в російському Кемерові, внаслідок якої загинули 60 людей, сталася через замикання в світлодіодному світильнику, який залила тала вода з даху будівлі.

Про це повідомляє «Коммерсант» з посиланням на дослідження «Бюро незалежних експертиз», яке було призначено Слідчим комітетом Росії.

Зазначається, що загалом у торговельному центрі було багато порушень пожежної безпеки, зокрема проводка мала занадто короткий переріз, а в багатьох розподільних шафах провідники були переплутані — більш товсті використовувалися для малих навантажень і навпаки.

«Монтаж і підключення здійснювалися не за проектом, а випадковим чином», — наголосили експерти.

Автори експертизи дійшли висновку, що загоряння виникло в світлодіодному світильнику, розташованому на стелі над «сухим» дитячим басейном з поролоновими кульками.

Зазначається, що з першою відлигою тала вода з даху почала затоплювати ці світильники, через що світло періодично зникало, але співробітники не зважали на це.

В день пожежі сталося коротке замикання у світильнику, про що також свідчать записи з камер відеоспостереження. Його повинен був вимкнути захисний автомат, але цього не сталося. Експерти вважають, що вони були несправні або їх просто не встановили.

Як повідомлялося, у Росії затримали начальника загону рятувальників у справі про пожежу в Кемерові.

25 березня в російському місті Кемерово, в торговельно-розважальному комплексі «Зимняя вишня» сталася пожежа, загинули 60 людей, більшість з яких діти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пожежа в Кемерові: що відомо

Зранку 27 березня жителі Кемерова вийшли на стихійний мітинг до будівлі обласної адміністрації через пожежу в ТЦ «Зимняя вишня».

Вони вимагали покарати винних і повідомити правду про те, що сталося в ТЦ, позаяк вважають, що кількість загиблих є значно вищою за офіційні дані.

За підозрою у причетності до пожежі суд взяв під варту керівницю торгового центру та ще чотирьох людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трагедія в Кемерові: загальнонаціональний траур, протести й «удар у спину Путіну»

25 травня у справі про пожежу в Кемерові затримали главу регіонального міністерства з надзвичайних ситуацій. Пізніше президент РФ Володимир Путін звільнив його з посади.

Поділитись: