Комісія Мінкульту в Лаврі та реакції на відео страти військового: головні новини за 12 квітня

Комісія Міністерства культури нарешті змогла потрапити до Києво—Печерської лаври. Влада України та ООН відреагували на відео страти окупантами, ймовірно, українського військового, а СБУ почала розслідування. Зібрали головні новини за день 12 квітня.
Комісія Мінкульту потрапила до Києво-Печерської лаври
Комісія Міністерства культури та інформаційної політики нарешті змогла потрапити до Києво-Печерської лаври. Кілька разів їй блокували доступ до приміщень.
Комісія оглянула корпус №112, зафіксувавши аварійний стан приміщення. За словами міністра культури, цей корпус понад 100 років був невіддільним елементом просторової композиції Києво-Печерської лаври, зразком громадсько-суспільної архітектури у стилі класицизму, проєкт якої виконаний відомим архітектором П. І. Спарро.
«На фото — наслідки користування УПЦ МП "Книжковим складом" Києво-Печерської лаври, збудованим у другій половині ХІХ століття, що є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення», — пише міністр.
Реакція на відео страти
Служба безпеки України почала досудове розслідування через поширене у соцмережах відео, на якому окупанти страчують, імовірно, українського військового: живому чоловіку відрізали ножем голову. Журналісти CNN знайшли ще одне відео, на якому, ймовірно, стратили двох українських військових.
У Міноборони України наголосили, що від перших хвилин появи відео всі компетентні українські служби ретельно вивчають його покадрово для того, щоб ідентифікувати воєнних злочинців. Проте міністерство просить припинити поширення цих та інших подібних відеокадрів, оскільки ними росія намагається залякати українців.
Міністерство закордонних справ України заявило, що вбивство українського полоненого є серйозним порушенням Женевських конвенцій. Там закликали Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду невідкладно звернути увагу на цю страту.
Президент Володимир Зеленський заявив, що «кожен лідер повинен реагувати» на цю страту, а Україна «не збирається забувати і пробачати вбивцям».
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявила, що приголомшена надзвичайно жорстокими відео страт, вони мають бути належним чином розслідувані, а винні — притягнуті до відповідальності.
Нові дані про «злиті» документи
New York Times із посиланням на аналіз «злитих» секретних документів США пише, що Сполучені Штати розглядали чотири сценарії перебігу російсько-української війни у разі непередбачуваних подій: можливість смерті президента росії володимира путіна та президента України Володимира Зеленського, усунення керівництва росії збройними силами рф та удар України по кремлю.
Reuters у «злитих» документах Пентагону знайшов інформацію про те, що Сербія нібито погодилася постачати зброю Україні. А втім, міністр оборони Сербії Мілош Вучевич назвав опубліковану інформацію брехнею та заперечив будь-які військові постачання Україні чи росії.
Окрім того, після витоку секретних даних США та Латвія підтвердили, що відправили в Україну своїх військовослужбовців. Проте у бойових діях проти росіян вони участі не беруть.
Інші новини
- У «Гвардії наступу» з'явиться нова, дев'ята бригада — «Хартія».
- Президент Володимир Зеленський подав законопроєкт щодо припинення угоди про взаємний захист державних секретів із Білоруссю.
- Україна з 12 квітня відновлює експорт електрики до Польщі.
- Велика Британія ввела санкції проти Оксани Марченко та родичів російських олігархів. А США відправили під санкції ще одну російську ПВК та китайську фірму, яка допомагала окупантам.
- Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль обговорив з міністром оборони Сполучених Штатів Ллойдом Остіном потреби України для контрнаступу.
- У Тайвані вважають, що Китай готується почати війну.
- росія розбудовує на Запоріжжі лінію оборони на 120 км, тому що побоюється наступу на Мелітополь.
- Поділитися: