Комісія від секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини обрала кандидата на посаду уповноваженого із захисту державної мови. Ним став один із співавторів нового мовного закону Тарас Кремінь.

Як повідомляє уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, загалом кандидатів було 14, однак до конкурсу допустили 11-х претендентів, які надали документи про наявність вищої освіти, володіння державною та англійською мовами, а також мали досвід правозахисної діяльності та захисту державної мови, відповідний освітній і професійний рівні.

Перемогу здобув Тарас Кремінь — народний депутат 8-го скликання і один із співавторів закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За своєї каденції у попередній Раді він головував у підкомітеті з освіти Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти. Кремінь є членом Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, наглядової ради Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного авіаційного університету.

За фахом — вчитель української мови та літератури, англійської мови і зарубіжної літератури. Навчався в аспірантурі й докторантурі. Кандидат філологічних наук, доцент. Син українського поета, лауреата Шевченківської премії Дмитра Кременя.

«Свою мету на посаді Уповноваженого із захисту державної мови вбачає в реалізації державної політики, спрямованої на захист української мови, її всебічний розвиток як в Україні, так і за її межами», — ідеться у дописі Денісової.

Невдовзі Кабінет Міністрів має обрати одного з трьох претендентів на цю посаду. На посаду Уповноваженого свої кандидатури Кабміну також подають керівник центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, та керівник центрального органу виконавчої влади у сфері державної мовної політики.

Нагадаємо, 16 липня мовний закон, прийнятий 25 квітня Верховною Радою України, набув чинності.

Володимир Зеленський заявив, що після вступу на посаду президента ретельно проаналізує ухвалений парламентом закон про українську мову на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України.

Поділитись: