Комітет міністрів країн ОПЕК+ вирішив скоротити видобуток нафти. Чим це загрожує?
Ключові міністри організації ОПЕК+, відомі як міністерський моніторинговий комітет, погодили скорочення видобутку нафти на 2 мільйони барелів на день. Очікується, що це призведе до зростання цін.
Про це йдеться у повідомленні організації.
ОПЕК+ складається з 13 основних виробників нафти ОПЕК, а також 10 інших країн, що не входять до організації. Серед них — росія.
На засіданні 5 жовтня в ОПЕК+ вирішили скоротити видобуток нафти на 2 мільйони барелів на день з листопада. Скорочення, швидше за все, призведе до зростання цін на нафту.
Таке рішення ухвалили «з огляду на невизначеність, що оточує перспективи глобальної економіки та ринку нафти, необхідності покращити довгострокові орієнтири для ринку нафти».
Альянс також заявив, що відновить співпрацю між членами ОПЕК та країнами-партнерами, які не є членами. Вона мала закінчитися наприкінці року.
Останніми місяцями ціни на сиру нафту впали на тлі побоювань щодо падіння попиту та можливості глобальної рецесії. Однак підвищення цін на сиру нафту може допомогти росії, яка вже стикнулася із санкційними обмеженнями щодо експорту нафти.
За даними Bloomberg, офіційні особи США контактували з колегами у Перській затоці, намагаючись протистояти рішенню ОПЕК+. За даними видання, представники Білого дому також звернулися до Міністерства енергетики США з проханням проаналізувати, чи знизить ціни заборона на експорт бензину, дизеля та інших нафтопродуктів.
Після оголошення рішення ОПЕК+ у Білому домі заявили про розчарування «недалекоглядним рішенням» скоротити квоти на видобуток, поки світова економіка справляється з впливом російського вторгнення в Україну.
«У той час, коли підтримка глобального енергопостачання має першорядне значення, це рішення матиме найбільш негативний вплив на країни з низьким і середнім рівнем доходу, які вже страждають від високих цін на енергоносії», — заявили у США.
Адміністрація Байдена анонсувала консультації з Конгресом щодо додаткових інструментів і повноважень для зменшення контролю ОПЕК над цінами на енергоносії.
- Поділитися: