За ініціативи України Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив резолюцію про захист прав людини у Криму в умовах російської окупації.

Про це повідомив речник представництва України в ООН Олег Ніколенко.

У документі зокрема йдеться:

  • Що отримання території або іншої переваги внаслідок агресії не може та не буде вважатися законною дією.
  • Що Росія повинна припинити політику зміни демографічної ситуації в Криму, насамперед шляхом переселення туди свого населення, а також примусового виселення.
  • Засуджуються масові затримання активістів та захисників прав людини на основі звинувачень в підтримці тероризму, зокрема представників громадянської ініціативи «Кримська солідарність».
  • Росію закликають припинити переслідування та звільнити осіб, затриманих за висловлювання думок, зокрема до початку окупації.
  • Засуджується практика призову чоловіків з Криму до російської армії та кримінальні переслідування тих, хто відмовляється від служби.
  • Росія повинна негайно звільнити усіх незаконно затриманих громадян України та забезпечити їхнє безпечне повернення на Батьківщину.
  • Міжнародну спільноту закликають продовжувати в межах міжнародної адвокації викриття порушень РФ прав людини як на двосторонньому, так і багатосторонньому рівнях.

За відповідну резолюцію проголосували 67 країн, проти — 23. Тепер її мають розглянути на засіданні Генасамблеї ООН у грудні.

«Ухвалена резолюція доповнить арсенал інструментів протидії спробам Росії легітимізувати анексію частини території України», — зазначив Ніколенко.

Нагадаємо, що 8 листопада Міжнародний суд ООН визнав юрисдикцію над позовом України проти Росії. У МЗС це назвали перемогою та історичним моментом для української дипломатії та українських правників.

Також у МЗС пояснили, що тепер Росія зокрема має довести, що боролась з тероризмом, а не фінансувала його.

Поділитись: