У справі України проти РФ в суді ООН Росія має відповісти на кожне зі звинувачень та доказів, висунутих Україною у своєму Меморандумі. Зокрема, пояснити, чи передавали російські посадовці гроші, зброю самоназваним «ДНР» та «ЛНР», а також чи передавала російська армія «Гради».

Про це заявила заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, повідомляє кореспондентка hromadske.

«Зараз у своєму меморандумі, який Росія має представити вже наступного року, вони мають доводити, які вони вживали заходи, щоб забезпечити відповідне слідство, правове-співробітництво по всім фактам і по всі доказам, що ми наводимо у своїх меморандумах та додатках», — зазначила Зеркаль.

Також вона вважає, що у суді Росія може вдатися до «правової гімнастики», і доводити, що «Бук» вони постачали «не розуміючи, що він може стріляти по цивільному населенню».

«Звичайно, можуть продовжувати розповідати, що зброя і «Гради» були в шахтах. Але все це буде не просто частиною російської пропаганди, а вони фактично зганьблять себе, надаючи такі докази», — додала заступниця міністра.

У суді Україна висуває до Росії звинувачення, у межах яких Москва повинна відповісти на такі запитання:

  • Чи передавали російські посадовці гроші, зброю самоназваним «ДНР», «ЛНР» та іншим особам?
  • Чи постачала 53 курська бригада «Бук», з якого було знищено літак рейсу МН17? Чи передавала російська армія «Гради», з яких було вчинено терористичний акт у Маріуполі?
  • Що саме зробила Росія, щоб припинити постачання зброї для самоназваної «ДНР»? Чому вона не закрила українсько-російський кордон?
  • Що робила Росія для припинення збору коштів для самоназваної «ДНР»?

Нагадаємо, що 8 листопада Міжнародний суд ООН визнав юрисдикцію над позовом України проти Росії. У МЗС це назвали перемогою та історичним моментом для української дипломатії та українських правників.

У січні 2017 року Україна подала проти РФ позов, у якому вимагає відшкодувати збитки за систематичні порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Міжнародний суд ООН у Гаазі 19 квітня 2017 року видав рішення за Міжнародною конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Так, Росія зобов’язана забезпечити дотримання прав кримських татар в анексованому Криму, дозволити діяльність Меджлісу та гарантувати доступність освіти українською мовою.

Водночас суд вирішив, що у порушенні норм Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму Україна не надала достатньо доказів проти РФ.

Україна звинувачує РФ у спонсоруванні незаконних збройних формувань, через діяльність яких постраждали люди під час катастрофи літака рейсу МН17, актів тероризму в Маріуполі, Краматорську, Волновасі. Україна вимагає відшкодувати збитки за збиття Малазійського боїнгу MH17.

Поділитись: