Голова парламентського комітету з питань митної та податкової політики Ніна Южаніна запропонували Раді ухвалити законопроект про здешевлення вартості розмитнення авто на єврономерах з правкою, відповідно до якої протягом перших 60 днів дії закону вартість розмитнення буде вдвічі меншою.

«Перші 60 днів дії закону до ставки податку буде застосовуватися понижуючий коефіцієнт 0,5. Це означає, що особи, які приймуть рішення розмитнити авто в перші 60 днів дії закону, матимуть змогу заплатити лише 50% ставки. Під час обговорення законопроекту на засіданні комітету усім було зрозуміло, що це найбільше, що можна зробити для пришвидшення розмитнення», — повідомила Южаніна.

Вона також зазначила, що відповідно до її пропозицій, протягом перших 180 днів пропонується не штрафувати власників авто на єврономерах за порушення умов розмитнення авто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Затори в центрі Києва через авто на єврономерах: за що стоять мітингарі

Зазначимо, що відповідно до пропозицій законопроекту для розмитнення авто на єврономерах буде застосовуватись нова формула. Так, за основу братиметься базова ставка у 50 євро для машин на бензиновому двигуні та 75 євро для машин на дизельному двигуні. 

Для розрахунку акцизу, цю суму потрібно буде помножити на кількість років з року наступного після виробництва авта та на коефіцієнт об’єму двигуна (об’єм двигуна в кубічних сантиметрах, що ділиться на 1000).

Рада ухвалила даний закон у першому читанні 13 липня. Тоді його підтримало 265 депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Три питання про «євробляхи»: чому протестують власники нерозмитнених авто? 

11 липня водії автомобілів на єврономерах у межах «Акції за захист і доступне розмитнення» заблокували центр Києва. Учасники протестів заявили, що акція буде безстроковою.

Раніше очільниця комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна («БПП») зареєструвала у парламенті законопроекти, що зменшують акцизи на розмитнення автомобілів, зареєстрованих в інших держава.

Раніше повідомлялось, що протягом 2017 року до України ввезли 965,3 тисяч автомобілів на єврономерах.

22 жовтня стало відомо, що Верховний суд України не побачив правопорушення у користуванні автомобілем з іноземною реєстрацією на постійній основі в Україні та скасував штраф у розмірі 8500 гривень.

Поділитись: