Верховний суд України ухвалив рішення на користь власника автомобіля на єврономерах, зареєстрованого в Естонії та визнав, що у користуванні цим авто у режимі «транзиту» немає правопорушення.

Таким чином, суд скасував постанову митників про накладання на власника авто штрафу у сумі 500 неоподатковуваних мінімумів (8500 гривень).

В той же час, зазначається, що під час слухань власник авто на єврономерах зізнався, що ввіз його на територію України для тривалого користування, а режим «транзиту» обрав для того, аби уникнути сплати митних зборів при перереєстрації авто.

Підставою для ухвалення рішення Верховного суду стало те, що у Митному кодексі України не прописано такого терміну, як тимчасове ввезення, яким суд і визнав користування авто на єврономерах в Україні.

«За таких обставин колегія суддів Касаційного адміністративного суду вважає обґрунтованим висновок суду першої інстанції про скасування оскаржуваної постанови, оскільки в діях позивача відсутній склад порушення митних правил», — повідомили у Верховному суді.

Раніше у поліції заявляли, що перешкод для штрафування водіїв на єврономерах немає.

8 жовтня в Україні патрульна поліція почала використовувати нові пристрої для вимірювання швидкості TruCam. Перший тиждень поліцейські використовували TruCam в пілотному режимі лише для профілактики, аби водії звикли до нововведень.

19 вересня власники авто на єврономерах влаштували акцію протесту під Кабміном з вимогою забезпечення доступних умов для розмитнення авто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Три питання про «євробляхи»: чому протестують власники нерозмитнених авто? 

Нагадаємо, що 13 липня Верховна Рада України проголосувала у першому читанні законопроект №8487 щодо зниження вартості розмитнення автомобілів на єврономерах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як стати власником недорогого авто

Раніше очільниця комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна («БПП») зареєструвала у парламенті законопроекти, що зменшують акцизи на розмитнення автомобілів, зареєстрованих в інших державах.

4 лютого у Києві власники авто на єврономерах вимагали спростити розмитнення.

Влітку 2017-го стало відомо, що українців почали штрафувати за авто з іноземними номерами.

Поділитись: