Комітет Ради може розглядати банківський законопроєкт протягом майже цілої доби
Профільний комітет Верховної Ради з питань фінансів та податкової політики може розглядати понад 16 тисяч правок до банківського законопроєкту, ухвалення якого має заборонити повернення націоналізованих банків колишнім власникам, протягом 21 години.
Про це повідомив член цього комітету Ярослав Железняк.
Він також повідомив про процедуру, за якою пропонується розглядати текст цього законопроєкту.
«Вирішили, що 16585 правок (останні дані за зведеною таблицею) не має сенсу розглядати окремо, адже багато з них суперечать одна одній. Тому, згідно з Регламентом, будемо виносити на розгляд окремі абзаци законопроєкту (таких 63) і голосувати їх. За попередніми підрахунками така процедура може тривати 21 годину», — повідомив депутат.
Він прогнозує, що рішення комітету щодо законопроєкту, необхідне для того, щоб його змогла розглянути Верховна Рада, буде ухвалене зранку 22 квітня.
Нагадаємо, що загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — понад 16 тисяч. Тут розповідаємо, хто подав найбільше.
Зазначимо, що ухвалення банківського закону та змін до державного бюджету на 2020 рік є двома ключовими вимогами, які Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.
Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.
30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт.
Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.
- Поділитися: