Народний депутат Антон Поляков, який подав понад 6000 правок до банківського законопроєкту, що регулює питання виведених з ринку банків, висунув владі низку вимог, після виконання яких він погодиться відкликати більшу частину цих правок.

Свої вимоги депутат назвав зранку 8 квітня.

Зокрема, Поляков визнав, що «більша частина» його правок мають технічний характер та покликані передусім загальмувати розгляд банківського законопроєкту. Відкликати їх депутат погодиться, якщо влада виконає вимоги, які сам Поляков називає «вимогами українського народу». Серед них:

  • Перегляд ухваленого закону про ринок землі, узгодження його положень з аграріями;
  • Відкладання другого етапу медичної реформи. «Потрібно створити нову концепцію з урахуванням тих проблем, які ми переживаємо під час епідемії після досягнень всіх попередніх «реформаторів» за останні 29 років», — заявив Поляков;
  • Скасування законів, які зобов'язують фізичних осіб-підприємців користуватися касовими апаратами та видавати чеки.

«Якщо влада погодиться прийняти озвучені мною вимоги аграріїв, медиків і підприємців, я відкличу технічні правки. Залишаться тільки ті моменти, які для мене є принциповими. Я не хочу, щоб наш Народ став заручником Національного банку України, який буде стояти вище закону», — зазначив Поляков.

Він додав, що йому «байдужа доля» Ігоря Коломойського, який зацікавлений у неухваленні банківського законопроєкту, адже це не дозволить йому отримати контроль над націоналізованим ПриватБанком. І сам Поляков «готовий був підтримати банківський законопроєкт, якби він був розроблений таким чином, аби лише заборонити повернення банків попереднім власникам».

Зазначимо, що ухвалення банківського закону та змін до державного бюджету на 2020 рік є двома ключовими вимогами, які Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання кредитної програми на 5-8 мільярдів доларів. Раніше серед вимог було також ухвалення закону про ринок землі, який Рада схвалила у другому читанні 31 березня.

Розгляд земельного закону депутати також намагалися затягнути, внісши численні правки (загалом 4018 правок). Через це закон Рада розглядала майже 2 місяці.

30 березня Рада ухвалила у першому читанні так званий «антиколомойський» законопроєкт

Законопроєктом регулюються повноваження Національного банку щодо виведення банків з ринку, визнання їх банкрутами. Також закон однозначно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

25 березня частина депутатів «Слуги Народу» закликала якнайшвидше ухвалити «антиколомойський» закон, аби отримати допомогу від МВФ та уникнути дефолту. У той же день на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроєкти.

Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, депутат «Слуги Народу» Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.

Поділитись: