Співголову фракції «Європейська солідарність» у Верховній Раді Ірину Геращенко пропонують відсторонити від участі в п’яти пленарних засіданнях за висловлювання про «зелених чоловічків» у парламенті.

За відповідну пропозицію проголосував парламентський комітет з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради, повідомляє УНІАН.

«За» рішення проголосували шість членів комітету, які всі належать до фракції «Слуга народу». П’ятеро членів комітету виступили проти. Самої Ірини Геращенко на засіданні не було. Її колеги про фракції сказали, що вони не отримала листа-звернення голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії до членів фракції про потребу розглянути питання її висловлювань на комітеті.

«Ви продемонстрували політичну розправу, абсолютно не маючи підстав», — заявив один із членів комітету, народний депутат від фракції «ЄС» Олег Синютка.

Він підкреслив, що таке рішення означає, що депутати від «Слуги народу» «ідентифікують себе з тими людьми, які в 2014 році захопили Крим, і таким чином розпочали агресію».

На думку Синютки, рішення комітету з питань регламенту не відповідає юридичним нормам і спрямоване на те, щоб усунути керівника опозиційної фракції із сесійної зали.

Щоб рішення комітету набрало чинності, за нього мають проголосувати народні депутати.

10 вересня Ірина Геращенко, виступаючи з трибуни Верховної Ради заявила:

«5 років тому «зелёные человечки» захопили Крим зараз «зелёные человечки» захоплюють парламент і насправді повністю його перекреслюють». Потім Геращенко додала, що парламент перетворюється на Верховну Раду АРК під час анексії Криму у 2014 році.

У виступі Геращенко критикувала законопроєкт про зміни до регламенту Верховної Ради, який ухвалили за основу 234 депутати. Законопроєкт обмежує індивідуальну ініціативу парламентарів щодо реєстрації проєктів постанови про скасування прийнятого парламентом рішення.

Ці висловлювання обурили голову парламенту Дмитра Разумкова і депутатів фракції «Слуга народу».

Нагадаємо, Комітет з питань організації державної влади Верховної Ради рекомендував парламенту підтримати подання президента Володимира Зеленського про звільнення всіх членів Центральної виборчої комісії. Проте голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія повідомив, що це питання парламент не розглядатиме 12 вересня.

Поділитись: