Верховна Рада не розглядатиме сьогодні, 12 вересня, питання про звільнення складу Центральної виборчої комісії.

Про це голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія сказав журналістам, передає РБК-Україна.

Він заявив, що для цього може не вистачити голосів, а зборів голів фракцій з питання ЦВК ще не було.

«Який узагалі сенс виносити питання, якщо немає розуміння, чи може бути 300 голосів? Тому я думаю, шанси, що сьогодні буде ЦВК, десь біля нуля», ― сказав Арахамія.

Нагадаємо, Комітет з питань організації державної влади Верховної Ради рекомендував парламенту підтримати подання президента Володимира Зеленського про звільнення всіх членів Центральної виборчої комісії.

За словами першого заступника голови профільного комітету Ради Ярослава Юрчишина ініціював звільнення всіх членів Центральної виборчої комісії президент України Володимир Зеленський

Таку пропозицію Зеленський пояснює проблемами на окрузі №198 на Черкащині, де переможцем визнали мажоритарника Сергія Рудика, але потім суд скасував це рішення. Результати виборів на окрузі №198 скасував Верховний суд за позовом кандидатки від «Слуги народу».

Голова ЦВК Тетяна Сліпачук вважає, що комісія працювала належним чином, а можливий розпуск Центрвиборчкому ставить під сумнів легітимність виборчих процесів, проведених нинішнім складом комісії.

Початок процесу дострокового припинення повноважень всього складу в ЦВК називають політичним кроком, який нестиме за собою «політичну відповідальність, як президента України, так і Верховної Ради».

Зокрема, ЦВК відклала перерахунок голосів на 198 окрузі після подання про розпуск комісії.

Поділитись: