Регламентний комітет Верховної Ради визнав законним подання Генеральної прокуратури на зняття недоторканності з народного депутата Сергія Дунаєва з фракції «Опозиційний блок».

Регламентний комітет Верховної Ради визнав законним подання Генеральної прокуратури на зняття недоторканності з народного депутата Сергія Дунаєва з фракції «Опозиційний блок».

Про це було оголошено під час засідання комітету, повідомляє речниця генпрокурора Лариса Сарган.

Остаточне рішення про зняття недоторканності з Дунаєва та притягнення його до кримінальної відповідальності має ухвалити Верховна Рада.

«Швидше за все, голосування має відбутися завтра (4 жовтня — ред.)», — зазначила Сарган.

15 травня 2018 року генеральний прокурор Юрій Луценко підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата Дунаєва. Його підозрюють у поданні завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

Як встановили слідчі, Дунаєв у своїй декларації за 2015 рік вказав недостовірні дані. Ідеться про низку компаній, кінцевим власником яких є народний депутат, але які не зазначені у його декларації, зокрема: ТОВ «Телерадіокомпанія «Олві», ТОВ «Лізинг Інвест», ТОВ «Енергетична інвестиційна компанія» та інші.

Детективи вважають, що таким чином Дунаєв приховав понад 150 мільйонів гривень, які є часткою в статутному капіталі цих компаній. Крім того, слідство встановило, що деякі компанії мають рахунки в УкрСиббанку, до яких детективам напередодні отримали доступ.

6 червня регламентний комітет парламенту повернув спікеру Андрію Парубію подання Генпрокуратури стосовно Дунаєва.

18 вересня генеральний прокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про зняття недоторканності з трьох народних депутатів «Опозиційного блоку» Сергія Дунаєва, Дмитра Колєснікова та Олександра Вілкула.

Це повторне клопотання Луценка про зняття недоторканності з цих депутатів.

 

Поділитись: