Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді підтримати президентський законопроект № 7440 «Про Вищий антикорупційний суд».

Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді підтримати президентський законопроект № 7440  «Про Вищий антикорупційний суд».

Про це повідомив член комітету, народний депутат від «Народного фронту» Ігор Лапін в ефірі телеканалу «112 Україна».

Він зазначив, що рішення ухвалили, комітет проголосував «За».

Щодо зауважень чи рекомендацій Венеційської комісії, Лапін наголосив, що «там нема настільки критичних зауважень, які не можна направити між першим і другим читанням».

«Тому президентський законопроект, а також і похідний з ним щодо організації структури, буде внесений до зали парламенту», — зазначив депутат.

Про це ж повідомила депутатка від БПП Світлана Заліщук у Facebook.

«Зрушення по Антикорсуду. Ухвалити Раді законопроект про Антикорупційний суд у редакції президента за основу. Це рішення профільного комітету. Завтра парламент зможе голосувати за цей закон в першому читанні», — написала Заліщук.

Вона зазначила, що альтернативну пропозицію одразу внести на голосування з рекомендаціями Венеційської комісії відкинули.

«Президент ігнорує очікування людей, рекомендації Венеційської комісії та зауваження міжнародних партнерів, в тому числі від яких залежить підтримка українського питання на світовій арені», — зазначила депутатка від «Самопомочі» Олена Сотник. 

Верховна Рада України 26 лютого включила до порядку денного законопроект про Антикорупційний суд.

23 грудня Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 7441 «Про Вищий антикорупційний суд».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Водночас Міжнародний валютний фонд повідомив, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції є порушенням Києвом своїх зобов'язань перед МВФ і суперечить рекомендаціям Венеційської комісії.

Представниця президента у Верховній Раді запевнила, що рекомендації МВФ будуть враховані у законі про Антикорупційний суд.

18 січня Рада не змогла включити до порядку денного сесії законопроект про антикорупційний суд. У ЄС офіційно виступили з критикою української влади через те, що президентський законопроект суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

У МВФ заявили, що очікують зміни законопроекту про Антикорупційний суд під час його підготовки до другого читання, а також зміни і до закону про пенсійну реформу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд

Поділитись: