У Росії редакція видавничого дому «Коммерсант» заявила про припинення взаємин з депутатом Держдуми Леонідом Слуцьким.

У Росії редакція видавничого дому «Коммерсант» заявила про припинення взаємин з депутатом Держдуми Леонідом Слуцьким. Таке рішення медіа ухвалило після того, як комісія Думи з етики не знайшла доказів сексуальних домагань до журналісток з боку Слуцького.

Про це йдеться у заяві «Коммерсанта».

«Редакція ВД «Коммерсант» здивована і розчарована рішенням комісії Держдуми з етики, яка фактично відмовилася від розбору звинувачень, які надійшли на адресу депутата Леоніда Слуцького, і перетворила засідання в суд над постраждалими. Ми вважаємо руйнівним підхід членів комісії, для яких корпоративна етика важливіша справедливості», — заявив «Коммерсант».

Також у видавничому домі заявили, що «ставлять крапку» у взаєминах з комісією з етики, оскільки «дотримуються інших етичних поглядів».

Російська медіакомпанія РБК заявила про відкликання з Держдуми Росії усіх журналістів після рішення комісії з етики, яка не знайшла доказів сексуальних домагань до журналісток з боку глави думського комітету з міжнародних справ Леоніда Слуцького.

Раніше низка журналістів подали скарги на главу комітету з міжнародних справ Леоніда Слуцького. Йдеться, зокрема, про кореспондентку ВВС Фаріду Рустамову та продюсерку телеканалу «Дождь» Дар'ю Жук.

Комісія Держдуми з етики заявила, що не знайшла «поведінкових порушень» у діях Слуцького.

Після засідання комісії, журналістки Рустамова і Жук заявили, що й не очікували іншого рішення. «Депутати поділилися з нами своїми поглядами на життя і мораль», — заявила РБК Фаріда Рустамова.

Слуцький заявляв, що залишає за собою право подати судовий позов проти тих, хто звинуватив його в сексуальних домаганнях.

У Росії комісія з етики має право вимагати від депутата принести публічні вибачення, якщо факти порушення ним етичних норм будуть доведені. Також комісія може позбавити його слова на одному або декількох засіданнях Думи і поширити інформацію в ЗМІ про неналежну поведінку парламентарія. Комісія навіть має змогу ставити питання про припинення повноважень депутата.

 

Поділитись: