Група компаній Glusco, яку пов’язують з кумом президента Росії Володимира Путіна Віктором Медведчуком, зайняла близько третини ринку дизельного палива в Україні.

Група компаній Glusco, яку пов’язують з кумом президента Росії Володимира Путіна Віктором Медведчуком, зайняла близько третини ринку дизельного палива в Україні.

Про це в ефірі програми «Нині Вже» повідомив головний редактор «Бізнес.Цензор.Нет» Сергій Головньов.

За його словами, у «минулому чи позаминулому році» багато вагонів зі скрапленим газом та іншими нафтопродуктами зупиняли на довгий час на кордоні України через «смішні» причини.

«І поки вони зупиняли, на ринку з’явилася нова група компаній, зараз умовно ми називаємо група компаній Glusco. В чому її відмінність від інших. В тому, що вона ексклюзивно може експлуатувати трубопровід дизельний, який дизельне паливо гонить з Росії в Україну», — розповів журналіст.

Головньов пояснив, що паливо, яке транспортують трубопроводом, значно дешевше, ніж те, що везуть залізницею.

«Їм (групі компаній Glusco) потрібно було зайти на ринок, тоді трохи призупинили всіх гравців, які продавали на ринку», — зазначив він.

Крім того, за словами Головньова, цей дизельний трубопровід належав російській державній компанії «Роснефть», а зараз його вивели в офшор.

«Насправді було б нормально, якби нею (трубою — ред.) керувала державна українська компанія Укртранснафтопродукт, але цього не відбулося», — сказав Головньов.

Журналіст зазначив, що зараз ця група займає  близько третини ринку дизельного палива в Україні.

Він також нагадав, що програма «Схеми» зафіксувала, як Медведчук прилетів разом з ізраїльським бізнесменом Нісаном Моісеєвим, який є власником групи компаній Glusco.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віктор Медведчук: політична легалізація

Нагадаємо, Медведчук став членом партії «За життя» Вадима Рабіновича та готується взяти участь у парламентських виборах наступної осені.

Соратник Медведчука розповів Громадському, що той вирішив брати участь у виборах до Верховної Ради після перемовин президента РФ Володимира Путіна і лідера США Дональда Трампа.

 

Поділитись: