Компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова офіційно запустила роботу найбільшої в Україні та однієї з найбільших у Європі сонячних електростанцій, панельна потужність якої складає 246 мегаватів.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що станція знаходиться на Дніпропетровщині, неподалік Нікополя, на території відпрацьованого кар'єру. Площа, на якій встановлено електростанція, складає 400 гектарів.

За розрахунками «ДТЕК», електроенергії, яку вироблятиме електростанція, вистачить для забезпечення потреб 140 тисяч домогосподарств.

Нагадаємо, що Нікопольську СЕС компанія Ахметова збудувала 15 лютого 2019 року. Державний регулятор з енергетики затвердив їй тариф на рівні 15,03 євро за мегават-годину.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року Рада ухвалили зміни до Податкового кодексу, якими звільнила від податку на додану вартість імпорт трансформаторів та обладнання, яке використовується для будівництва сонячних та вітроелектростанцій. Відповідні норми діятимуть до 2022 року.

Раніше повідомлялось, що у разі, якщо темпи встановлення «зелених» електростанцій в Україні збережуться, то у 2020 році тарифи на електрику зростуть на 14%.

Поділитись: