Життя

Компанія Ахметова на Дніпропетровщині збудувала одну з найбільших сонячних електростанцій в Європі

Інтерфакс-Україна
Життя/Компанія Ахметова на Дніпропетровщині збудувала одну з найбільших сонячних електростанцій в Європі
Зберегти
Вигляд
Компанія «ДТЕК», що належить українському олігарху Рінату Ахметову, завершила будівництво найбільшої в Україні та однієї з найбільших у Європі сонячних електростанцій потужністю 246 мегаватів. Підключення електростанції до енергомережі планується у березні 2019 року.

Зазначається, що електростанція розміщена неподалік Нікополя, а електроенергії, яку вона вироблятиме, буде достатньо для того, щоб задовольнити потреби близько 100 тисяч людей.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила «зелений» тариф для електростанції на рівні 15,03 євро за мегават-годину. Такий тариф діятиме до 2030 року. За рік компанія продаватиме електроенергії приблизно на 4,36 мільйона євро.

У компанії Ахметова оцінили, що загальна вартість проекту складає 230 мільйонів євро. Вона вироблятиме достатньо електроенергії для задоволення потреб близько 100 тисяч домогосподарств та дозволить зменшити викиди шкідливих речовин в атмосферу на 300 тисяч тонн на рік.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року Рада ухвалили зміни до Податкового кодексу, якими звільнила від податку на додану вартість імпорт трансформаторів та обладнання, яке використовується для будівництва сонячних та вітроелектростанцій. Відповідні норми діятимуть до 2022 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Також повідомлялось, що протягом 2018 року в Україні встановили втричі більше «зелених» електростанцій, ніж у 2017 році.

Нагадаємо, що у Європейському банку реконструкції та розвитку повідомили, що припинили фінансування будівництва сонячних електростанцій в Україні через непрозору систему державної підтримки. Водночас 14 грудня там повідомили, що профінансують будівництво трьох сонячних електростанцій на Миколаївщині на 18 мільйонів євро.

Пов`язані новини