Компанія Ахметова планує стягнути з Росії сотні мільйонів доларів за втрачені в Криму активи
Компанія «ДТЕК», яка належить українському олігарху Рінату Ахметова, планує подати позов проти Росії до Гаазького арбітражу з вимогою відсудити «сотні мільйонів доларів», втрачених внаслідок анексії Росією українського Криму.
Про це повідомив керівник компанії «ДТЕК» Максим Тимченко в інтерв’ю виданню «Економічна правда».
«Ми закінчуємо розрахунок завданого нам збитку, він буде підтверджений аргументами. До завершення всіх процедур я не хотів би називати суму. Обмежимося тим, що це сотні мільйонів доларів», — зазначив Тимченко.
Зазначимо, що мова йде про «націоналізацію» Росією підприємства «Крименерго», що належить «ДТЕК».
Крім цього, Тимченко повідомив, що за його розрахунками захоплені на окупованому Донбасі шахти «ДТЕК» щомісяця постачають до Росії близько 400-500 тонн вугілля на місяць.
Раніше Тимченко повідомляв, що близько 2 мільйонів тонн вугілля з окупованого Донбасу продали у країни ЄС, зокрема Польщу.
Компанія «ДТЕК» — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні. Власником компанії є український олігарх Рінат Ахметов.
Напередодні Антимонопольний комітет переніс розгляд справи про монополізм компанії «ДТЕК» на ринку постачання електроенергії на 20 листопада. Крім цього, справу готові розглянути без участі позивачів.
Напередодні громадські організації звинувачували «ДТЕК» у шантажі та зриві опалювального сезону на Дніпропетровщині. Зокрема, повідомлялось, що компанія вимагає отримати додаткове державне фінансування Луганської ТЕС у розмірі 850 мільйонів гривень, а також підвищення тарифів на електроенергію в межах формули «Роттердам+». У «ДТЕК» зазначили, що не постачають населенню тепло через відсутність рішення місцевої влади.
Раніше повідомлялось, що запаси вугілля на Луганській ТЕС закінчаться до 6 листопада, після чого станція не може гарантувати постачання електроенергії мешканцям півночі Луганщини.
- Поділитися: