Енергетичний холдинг «ДТЕК», що належить українському олігарху Рінату Ахметову, випустив спеціальні «зелені» єврооблігацій на розвиток відновлювальної енергетики.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

У «ДТЕК» повідомляють, що вони стали першою українською компанією, яка здійснила випуск «зелених» євробондів.

Термін обігу цінних паперів складе 5 років, а відсоткові ставки за ними складуть 8,5% річних, що дещо вище, ніж за розміщеними напередодні євробондами державного Нафтогазу (7,6% річних за доларовими цінними паперами).

«Безумовно, це успіх і всієї української енергетики. Перед Україною відкрито унікальну можливість створити сучасну енергетику: чисту, ефективну, конкурентну. Дебютне залучення зелених єврооблігацій дає дієвий фінансовий механізм для переходу України до енергобалансу з нижчим СО2», — повідомив голова «ДТЕК» Максим Тімченко.

У компанії повідомляють, що кошти від єврооблігацій спрямують на нові проєкти у «зеленій» енергетиці. Крім цього, у «ДТЕК» запровадять нову, більш прозору систему звітності, яку публікуватимуть на сайті.

Раніше про ймовірний випуск євробондів «ДТЕК» повідомляв ексдепутат Сергій Лещенко, який пов’язував таке рішення компанії зі «страхуванням». Зокрема, Лещенко вважає, що залучення іноземних інвесторів у боргові облігації «ДТЕК» дозволить Ахметову тиснути на владу, щоб не допустити зниження «зелених тарифів» та, відповідно, прибутковості «зелених» електростанцій.

Зазначимо, що «ДТЕК» є одним з найбільших в Україні інвесторів в альтернативну енергетику. Компанія напередодні запустила низку масштабних сонячних та вітроелектростанцій, зокрема компанія збудувала другу за розмірами сонячну електростанцію Європи.

Продана енергія, яку виробляють альтернативні електростанції, в Україні продається за «зеленим» тарифом, тобто за ціною, яка є набагато вищою, ніж ринкова ціна електрики. Ці тарифи в Україні одні з найвищих у Європі, що робить «зелені» проєкти надзвичайно рентабельними.

Напередодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що в Україні необхідно розв'язувати питання «зелених» тарифів на продаж електроенергії з альтернативних джерел. З компаніями, які вже підписали контракти з державою на отримання цих тарифів, будуть спілкуватися.

Зазначимо, що під час інвестиційного форуму у Маріуполі 29 жовтня західні інвестори висловлювали уряду та президенту занепокоєння щодо потенційних змін у системі «зелених» тарифів. В уряді пообіцяли, що змінювати «зелені» тарифи для альтернативних електростанцій «заднім числом» не будуть.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Поділитись: