Неподалік Сум планують збудувати вітроелектростанцію потужністю 250 мегаватів. Електростанцію має збудувати компанія з Ліхтенштейну.

Відповідний меморандум підписала міська влада міста Кролевець, неподалік якого мають збудувати електростанцію, з компанією-інвестором ESE Investment AG, передає «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що компанія оцінила інвестиції у нову вітроелектростанцію на рівні 375 мільйонів євро. Після побудови електростанції, вона продаватиме електрику у єдину енергосистему України за «зеленим» тарифом.

Раніше норвезька та китайська компанії анонсували початок будівництва найбільшої вітроелектростанції у Європі на Запоріжжі.

Зазначимо, що енергія, яку виробляють в Україні «зелені» електростанції (вітрові та сонячні електростанції) продається за «зеленим» тарифом, який в Україні один з найвищих у Європі. Напередодні в уряді запропонували інвесторам добровільно погодитися на зниження цього тарифу.

Зазначимо, що зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Високий розмір таких тарифів призвів до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.

В умовах ринку електроенергії, «зелені тарифи» електростанціям виплачує компанія Гарантований покупець. Вона ж викуповує електроенергію в Енергоатому та Укргідроенерго, перепродаючи її населенню за фіксованим тарифом. Через зависокий «зелений» тариф Гарантований покупець зазнає збитків, а у його платіжному балансі формується дефіцит.

Напередодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що в Україні необхідно розв'язувати питання «зелених» тарифів на продаж електроенергії з альтернативних джерел. З компаніями, які вже підписали контракти з державою на отримання цих тарифів, будуть спілкуватися.

Водночас в уряді повідомили, що не планують змінювати умов для «зелених» інвесторам «заднім числом».

Поділитись: