Конфлікт у керівництві НАУ: Міносвіти скасував призначення Луцького

Міністр освіти Сергій Квіт звільнив в.о. ректора Рімвідаса Хращевського, який поновив 5 листопада на посаді першого проректора Національного Авіаційного Університету Максима Луцького, а разом з ним чотирьох проректорів - Павла Борсука, Ярослава Козачка, Ірину Зарубинську і Анатолія Полухіна.

Причина звільнення, повідомив Квіт, - «продовження ним фінансових схем по вимиванню коштів з університету та намір оскаржувати в суді постанову Кабміну по передачі Державній прикордонній службі незаконно закуплених семи літаків».

Міністр також підтвердив, що Хращевський намагався поновити на посаді Луцького. Наразі обов'язки ректора НАУ виконує Володимир Харченко.

Наказом від 5 листопада Максима Луцького поновлено на посаді першого проректора Національного Авіаційного Університету. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті навчального закладу. Дія контракту відновлена з посадовим окладом 4191 грн. в місяць, встановити доплату 25% посадового окладу за науковий ступінь, 33% посадового окладу за вчене звання, йдеться в документі за підписом виконуючого обов'язки ректора Національного авіаційного університету Рімвідаса Хращевського.

Також поновили ще чотирьох проректорів, звільнених разом з Луцьким - Павла Борсука, Ярослава Козачка, Ірину Зарубинську і Анатолія Полухіна.

20 cерпня міністр освіти і науки Сергій Квіт на брифінгу повідомив, що через покривання махінацій в університеті звільнені всі працівники відділу внутрішнього аудиту.

Наступного дня, за наказом Міносвіти, звільнили першого проректора ВНЗ Максима Луцького і ще чотирьох проректорів - Павла Борсука, Ярослава Козачка, Ірину Зарубинську і Анатолія Полухіна.

«Зазначені особи були призначені на свої посади екс-ректором (Миколою) Куликом з перевищенням службових повноважень без узгодження Вченої ради НАУ, всупереч Статуту, і знаходилися на них всупереч нормам чинного законодавства України», - пояснили причину звільнення у НАУ.

У повідомленні наголошується, що всупереч статуту НАУ умови і розмір оплати праці цих людей встановлювався самовільно, без узгодження за встановленою процедурою.

«Мова йде про значні обсяги бюджетних коштів», - заявили в навчальному закладі.

Міносвіти виявило у Національному авіаційному університеті зловживань на 300 млн грн. Сім літаків, які раніше були закуплені за завищеними цінами на непрозорих тендерах Національним авіаційним університетом, було передано Держприкордонслужбі.

hromadske.tv