Життя

Конфлікт в Одеському медуніверситеті: МОЗ оголосило про створення нового вишу

МОЗ
Життя/Конфлікт в Одеському медуніверситеті: МОЗ оголосило про створення нового вишу
Зберегти
Вигляд
Міністерство охорони здоров’я вирішило створити новий вищий навчальний заклад на базі Одеського національного медуніверситету, про рейдерське захоплення якого у міністерстві заявили 10 грудня.

«В Україні буде створено новий Національний одеський медичний університет на базі Одеського національного медуніверситету та Кримського державного медуніверситету імені С.І.Георгієвського. Оргпроцеси не вплинуть на поточний навчальний процес», — йдеться у повідомленні МОЗ.

Нагадаємо, 10 грудня Одеський національний медичний університет заявив про рейдерське захоплення ректорату. У МОЗ заявили, що будівлю взяли під охорону прибічники колишнього ректора вишу Валерія Запорожана.

 У поліції Одеської області заявили, що інформація про рейдерське захоплення не відповідає дійсності. Голова Одеської поліції Дмитро Головін сказав, що до університету приходила виконавча служба. 

У МОЗ відповіли, що 10 грудня до університету державні виконавці прибули у супроводу приватної охорони «Феникс». «Захоплення будівлі університета відбувалось співробітниками приватної охоронної компанії «Феникс», які блокували вхід і перешкоджали доступу співробітників університету на робочі місця», — кажуть у МОЗ.

У листопаді у МОЗ України заявили, що без їх відома до Єдиного державного реєстру (ЄДР) внесли запис про те, що обов’язки ректора Одеського національного медичного університету виконує Юрій Сухін. МОЗ заявило, що це рейдерське захоплення вишу і пообіцяло звернутися до правоохоронних органів.

У вересні очільниця МОЗ Уляна Супрун звинуватила керівництво двох медичних вишів — Одеського національного медичного та Національного медичного ім. Богомольця — у саботажі та зриві навчання.

Пов`язані новини