Конгрес США схвалив законопроєкт про введення санкцій проти Китаю через ухвалення закону про національну безпеку Гонконгу.

Про це повідомляє Reuters.

Зокрема санкції стосується банків, які співпрацюють з китайськими чиновниками, причетними до прийняття закону про нацбезпеку, та суб'єктів, які допомагають порушити автономію Гонконгу.

Законопроєкт ухвалила і Палата представників, і Сенат. Як пише Reuters, це був рідкісний приклад двопартійної підтримки ініціативи, що показує стурбованість США щодо ситуацію в Гонконгу.

Тепер законопроєкт передадуть на підпис до президента Дональда Трампа.

У Китаї ж закликали США припинити втручатися у справи Гонконгу та попередили про «наміри рішуче чинити опір».

Нагадаємо, Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників — вищий законодавчий орган КНР — у вівторок, 30 червня, ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого законодавчого органу цієї автономної території.

Завдяки цьому закону китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу, який має статус автономії у складі КНР. 

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: