Конгрес США заклав у бюджеті заходи зі стримування Туреччини й Росії в Середземномор’ї — The Hill

У бюджеті на 2020 рік, який 19 грудня схвалив Конгрес США, передбачено заходи, які спрямовані на протидію російським і турецьким інтересам у Середземномор’ї.

Як повідомляє The Hill, йдеться про посилення співпраці Сполучених Штатів з Ізраїлем, Грецією та Кіпром.

Так, конгресмени проголосували за зняття ембарго на постачання зброї до Кіпру. Воно діяло з 1987 року з метою недопущення ескалації конфлікту між турецькою та грецькою частинами Кіпру після окупації Туреччиною частини острова в 1974 році. Окрім того, передбачається розширення військового співробітництва з Грецією.

Ці кроки — частина протидії турецького впливу в Середземномор’ї, де протягом останнього десятиліття було знайдено запаси природного газу. Туреччина неодноразово висувала претензії на частину родовищ, розташованих біля турецької частини Кіпру. 27 листопада вона з Лівією підписала меморандум про співробітництво на морі, де країни фактично поділили сфери інтересів у Середземномор’ї.

З іншого боку, вважають американські конгресмени, відкриті поклади природного газу допоможуть налагодити відносини Ізраїлю з арабськими країнами регіону і запропонувати альтернативне джерело енергії в Європі на противагу Росії.

Передбачається, що 2 січня Ізраїль, Греція та Кіпр підпишуть угоду про початок будівництва газопроводу від Східного Середземномор’я до Європи.

Нагадаємо, 20 грудня президент США Дональд Трамп підписав Закон про національний оборонний бюджет на 2020 рік, де передбачено збільшення фінансування військової допомоги Україні до 300 млн доларів, а також надання протикорабельних ракетних комплексів, комплексів берегової охорони і радіолокаційних станцій берегової та повітряної охорони.

Також у законі прописані санкції проти «Північного потоку-2», а також «Турецького потоку» — російських трубопроводів для експорту газу.

Окремо передбачили заборону на передачу Туреччині американських винищувачів F-35. Її ввели через те, що Туреччина купила у Росії зенітно-ракетну систему С-400 «Тріумф».