Конкурс на посаду голови департаменту люстрації не є прозорим — експерт

Watch on YouTube

Процес призначення нового директора департаменту люстрації з моменту звільнення попереднього очільника відомства Тетяни Козаченко не є прозорим

Процес призначення нового директора департаменту люстрації з моменту звільнення попереднього очільника відомства Тетяни Козаченко не є прозорим.

Про це в ефірі Громадського повідомила Олександра Дрік — голова ради Громадської організації «Громадський люстраційний комітет».

«Весь процес призначення нового директора від початку важко назвати прозорим. Від початку, коли не було призначено виконуючого обов’язки директора», — сказала вона.

За її словами, кандидати на посаду зобов’язані надати інформацію про освіту, обіймані раніше посади, мотиваційний лист, і ці дані не мають бути приховані.

«Всю цю інформацію відмовлялись надавати. Якби цей конкурс проводився прозоро, то ті представники громадськості, які від самого початку мали б входити до комісії ( з обрання очільника департаменту — ред.), могли б зрозуміти, хто ці люди», — зазначила Дрік.

Вона також наголосила, що більшість з оприлюдненого списку претендентів на посаду або тимчасово не працюють, або не обіймали керівні посади.

Крім того, двоє з 12 кандидатів не підходять за висунутими вимогами, що з’ясувалося, як наголошує Дрік, за день до початку проведення конкурсу.

«Посада директора департаменту люстрації надзвичайно важлива через те, що вони мають захищати люстрацію в судах. Будь-які спроби привести на цю посаду людину, яка не буде зацікавлена у роботі, призведе до руйнування всіх результатів, до яких вже привела люстрація», — наголосила вона.

Нагадаємо, 6 грудня У Мін'юсті оголосили конкурс на посаду керівника департаменту люстрації після того, як 21 листопада голова люстраційного департаменту Мін'юсту Тетяна Козаченко пішла у відставку.

Пізніше стало відомо, що на посаду голови департаменту люстрації претендують 12 осіб.

16 січня у Мін'юсті оприлюднили список кандидатів на посаду головного люстратора.