Конституційний суд продовжує захищати Тупицького: «Відсторонення може заблокувати роботу КСУ»
Конституційний суд провів збори суддів 5 січня і вчергове розкритикував указ президента Володимира Зеленського про відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького від посади судді.
Про це повідомляє пресслужба КСУ.
Так, у своїй заяві судді Конституційного суду висловили «занепокоєння ситуацією», що склалася після указу глави держави.
КСУ знову назвав незаконним указ Зеленського про відсторонення Тупицького і заявив, що такі порушення Конституції можуть призвести до блокування роботи суду.
Конституційна криза
В Україні продовжує розвиватися конституційна криза, головними учасниками конфлікту в якій є Конституційний суд і Офіс президента.
Розпочалося все з низки скандальних рішень Конституційного суду, після яких Офіс Зеленського і сам глава держави неодноразово заявляли про необхідність перезапуску КСУ.
Поштовхом для посилення протистояння стала публікація журналістами «Схем» «Плівок Тупицького» — вони свідчать, що нинішній очільник Конституційного суду брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Після цього його викликали до Офісу генпрокурора. Тупицький не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.
Згодом Зеленський провів засідання Ради нацбезпеки і оборони, після якого відсторонив Тупицького від посади судді КСУ. Однак у самому суді такий указ глави держави вважають юридично нікчемним, а також пригрозили Зеленському відповідальністю.
Скандальні рішення КСУ
27 жовтня Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.
До того часу посадовці за неправдиве декларування могли отримати від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років. Також 27 жовтня КСУ закрив доступ до е-декларацій чиновників, а НАЗК позбавив ключових повноважень. НАБУ та Національне агентство з питань запобігання корупції просили ухвалити законопроєкт про відновлення відповідальності за неправдиву інформацію в деклараціях до кінця грудня, інакше чиновників не можна було б притягнути до відповідальності за брехню в деклараціях за 2020 рік.
23 грудня Зеленський підписав закон, який повертає відповідальність за декларування неправдивої інформації та за неподання суб’єктом декларування декларації. Однак у новому законі позбавлення волі як покарання не передбачене.
- Поділитися: