Конституційний суд РФ дозволив переглянути справу активіста Котова, якого засудили до 4 років колонії

Конституційний суд Росії постановив судам загальної юрисдикції переглянути обвинувальний вирок активісту Костянтину Котову, засудженому до 4 років колонії за нібито неодноразові порушення закону про мітинги.

Таке рішення опублікували на сайті суду.

Суд постановив, що покарання людини, яка вперше вчинила злочин, не обов'язково має ізольовувати її від суспільства, а «судам слід оцінювати суспільну небезпеку проступку, а не політичні чи ідеологічні погляди підсудного».

У суді додали, що, оскільки до компетенції Конституційного суду вивчення фактичних обставин справи не відноситься, вирок Котову підлягає перегляду.

Нагадаємо, 14 жовтня 2019-го Московський міський суд залишив без змін вирок російському волонтеру Костянтину Котову, який виходив на пікети на підтримку українських політв’язнів і відвідував їх у СІЗО. Його засудили до 4 років в’язниці за «багаторазове порушення правил проведення публічних заходів».

Як повідомлялося, сам Котов не визнав провину. Він впевнений, що його засудили лише за участь в мирних акціях, тому волонтер вимагає повного виправдання.

25 січня президент Росії Володимир Путін доручив генпрокурору Ігорю Краснову «організувати перевірку законності й обґрунтованості обвинувальним вироком» щодо Котова.

Костянтина Котова засудили за статтею 212 Кримінального кодексу Росії. Вона стосується реального ув’язнення за «багаторазове порушення правил проведення публічних заходів» та з'явилася в Кримінальному кодексі Росії у 2014 році. Першим, кого засудили за нею, став активіст Ільдар Дадін, він отримав три роки колонії. У 2017 році Конституційний суд трохи «пом'якшив» статтю. Для її застосування дії людини повинні «представляти небезпеку для суспільства». Після рішення Конституційного суду так звану «дадінську» статтю не застосовували два роки.

Костянтин Котов неодноразово влаштовував пікети на підтримку українських політв’язнів і моряків, також він носив їм передачі.