Конституційний суд визнав незаконним обов’язкове електронне декларування майна громадських активістів.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Вітаю сьогоднішнє рішення Конституційного Суду України щодо неконституційності е-декларування для активістів», — написала вона у Facebook.

Омбудсмен наголосила, що антикорупційні обмеження мають бути передбачені лише для чиновників, а їхнє поширення на інших осіб — неконституційне.

«Вважаю, що необхідність подання електронних декларацій про майновий стан робить громадянське суспільство, яке має відігравати роль органу контролю влади, залежним від неї», — додала Денісова.

Саме Денісова у червні 2018 року направила подання до КС з вимогою визнати незаконним е-декларування активістів.

У березні 2017 року Верховна Рада внесла зміни до закон про запобігання корупції.

Президентський законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларації. Однак під час розгляду у другому читанні у законопроект внесли правку про те, що антикорупційні організації зобов'язані подавати е-декларації. 

Як повідомлялося, Євросоюз пропонує інвестиційну програму для України в разі скасування е-декларування для громадських активістів.

Скасувати норму про обов'язкове подання електронних декларацій представниками громадських організацій закликали також в Єврокомісії. А країни G7 заявили, що е-декларування ГО не відповідає міжнародним зобов’язанням України.

Поділитись: