Конституційний суд України перевірить на відповідність Конституції норми закону, який передбачає подачу електронних декларацій антикорупційними активістами.

Конституційний суд України перевірить на відповідність Конституції норми закону, який передбачає подачу електронних декларацій антикорупційними активістами. 

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

«Отримала ухвалу Конституційного Суду України про відкриття провадження за моїм поданням. Я вважаю, що оскаржувані норми закону України «Про запобігання корупції», за які Верховна Рада проголосувала ще у березні минулого року, не відповідають Основному закону», — повідомила вона.

Вона зазначила, що отримала ухвалу Конституційного Суду щодо відкриття провадження ввечері 11 вересня.

За її словами, норми закону встановлюють додаткові обмеження «дискримінаційного характеру, порушують право людей на особисте і сімейне життя, принцип рівності громадян та багато інших основоположних засад».

Крім того, на думку Денісової, додаткове навантаження на громадянське суспільство в Україні «суперечить європейським цінностям, до запровадження яких ми так прагнемо».

«Очікую, що повний та всебічний розгляд цієї справи Судом забезпечить ефективний захист конституційних прав і свобод громадян», — наголосила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Поставив би реформам 3 з плюсом — 4 з мінусом»: екс-заступник голови Адміністрації президента

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада так і не змогла скасувати норму про обов’язкову подачу електронних декларацій антикорупційними активістами, згідно із законом, ухваленим у 2017 році.

У березні 2017 року Верховна Рада внесла зміни до закон про запобігання корупції.

Президентський законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларації. Однак під час розгляду у другому читанні у законопроект внесли правку про те, що антикорупційні організації зобов'язані подавати е-декларації. 

Як повідомлялося, Євросоюз пропонує інвестиційну програму для України в разі скасування е-декларування для громадських активістів.

Скасувати норму про обов'язкове подання електронних декларацій представниками громадських організацій закликали також в Єврокомісії. А країни G7 заявили, що е-декларування ГО не відповідає міжнародним зобов’язанням України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів

Поділитись: