ENRU

Конституційний суд відкрив провадження щодо е-декларування активістів — омбудсмен

Конституційний суд України перевірить на відповідність Конституції норми закону, який передбачає подачу електронних декларацій антикорупційними активістами. 

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

«Отримала ухвалу Конституційного Суду України про відкриття провадження за моїм поданням. Я вважаю, що оскаржувані норми закону України «Про запобігання корупції», за які Верховна Рада проголосувала ще у березні минулого року, не відповідають Основному закону», — повідомила вона.

Вона зазначила, що отримала ухвалу Конституційного Суду щодо відкриття провадження ввечері 11 вересня.

За її словами, норми закону встановлюють додаткові обмеження «дискримінаційного характеру, порушують право людей на особисте і сімейне життя, принцип рівності громадян та багато інших основоположних засад».

Крім того, на думку Денісової, додаткове навантаження на громадянське суспільство в Україні «суперечить європейським цінностям, до запровадження яких ми так прагнемо».

«Очікую, що повний та всебічний розгляд цієї справи Судом забезпечить ефективний захист конституційних прав і свобод громадян», — наголосила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Поставив би реформам 3 з плюсом — 4 з мінусом»: екс-заступник голови Адміністрації президента

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада так і не змогла скасувати норму про обов’язкову подачу електронних декларацій антикорупційними активістами, згідно із законом, ухваленим у 2017 році.

У березні 2017 року Верховна Рада внесла зміни до закон про запобігання корупції.

Президентський законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларації. Однак під час розгляду у другому читанні у законопроект внесли правку про те, що антикорупційні організації зобов'язані подавати е-декларації. 

Як повідомлялося, Євросоюз пропонує інвестиційну програму для України в разі скасування е-декларування для громадських активістів.

Скасувати норму про обов'язкове подання електронних декларацій представниками громадських організацій закликали також в Єврокомісії. А країни G7 заявили, що е-декларування ГО не відповідає міжнародним зобов’язанням України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів