Акція протесту з вимогою відставки суддів КСУ, які ухвалили рішення про скасування кримінальної відповідальності за неправдиве декларування, 30 жовтня 2020 року
Фото:

Олександр Хоменко / hromadske

Під будівлею Конституційного суду України українці зібралися на акцію протесту через те, що суд скасував кримінальну відповідальність за неправдиве декларування та закрив доступ до декларацій чиновників і депутатів.

Як повідомляє наш кореспондент з місця подій, до будівлі зранку прийшли кілька сотень людей.

Організаторами акції виступає «Центр протидії корупції», «Фундація ДЕЮРЕ», «Рух опору капітуляції» та «Євромайдан». Протест дістав назву «Відправимо суддів-зрадників КСУ до Ростова».

Люди принесли з собою валізи, щоб з ними «відправити суддів до Ростова», як вони заявляють на акції.

На плакатах написи: «Корупційний суд, ганьба», «Найгуманніший у світі суд» та «Корупційний сходняк України». Протестувальники перекрили дорогу, на що у Поліції діалогу нагадали, що це не планове перекриття.

На територію суду мітингарі кидали димові шашки, шини та презервативи. Після цього хтось з натовпу викрикнув, що кидати використані гумові засоби контрацепції — неекологічно.

Після погроз протестувальників штурмувати суд до них вийшов представник КСУ, якому активіст Сергій Стерненко передав вимоги протестувальників про відставку суддів Конституційного суду, які ухвалили скандальне рішення.

Наостанок мітингарі ще кілька разів запалили фаєри і пообіцяли невдовзі повторити акцію, якщо їх вимоги не будуть виконані.

Через що все це?

27 жовтня Конституційний суд України на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.

Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо неправдивого декларування майна чиновниками.

Очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник уточнив, що наразі таких справ понад 100, приблизно 20 вже розглядаються у судах. Він нагадав, що подібна історія вже була, коли Конституційний суд скасував відповідальність за незаконне збагачення, а справи про розкрадання посадовців закрили.

Поділитись: