ENRU

Конституційний суд схвалив проект щодо скасування депутатської недоторканності

Dd30f02687157d911
Конституційний суд схвалив законопроект, який дозволяє обмежити депутатську недоторканність уже на цій сесії парламенту (на фото — засіданняРади, Київ, 6 жовтня 2017 року) Фото: Олександр Космач/УНІАН

Конституційний суд визнав конституційним законопроект, яким пропонується обмежити недоторканність народних депутатів.

Таке рішення суд ухвалив 6 червня, повідомив народний депутат Мустафа Найєм.

«Конституційний суд визнав скасування депутатської недоторканності такою, що відповідає Конституції. Рішення було ухвалено сьогодні у ході закритого засідання суду», — написав депутат.

За його словами, тепер для того, щоб закон про скасування депутатської недоторканності став чинним, його має схвалити парламент.

«Для історичного рішення потрібно 300 голосів. Маю велику надію, що Верховна рада VIII скликання раз і назавжди покінчить з цим архаїзмом», — зазначив Найєм.

Рішення Конституційного суду стосується депутатської версії законопроекту №6773, який дозволяє обмежити депутатську недоторканність уже на цій сесії парламенту.

Суд також планує розглянути президентський законопроект №7203, яким пропонується обмежити недоторканність з 1 січня 2020 року, додав депутат.

Законопроект №6773 «Про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності)» був внесений до Ради у липні минулого року.

У жовтні 2017 року обидва законопроекти надійшли на розгляд Конституційного суду. Президент Петро Порошенко закликав Конституційний суд якомога швидше розглянути ці законопроекти.