Найбільшого залізничного оператора Німеччини, компанію Deutsche Bahn, обрали як партнера для Укрзалізниці через «наявність досвіду, розуміння та ресурсів». Український уряд хоче на певному етапі залучати їхніх консультантів до управління Укрзалізницею.

Про це сказав прем’єр-міністр Олексій Гончарук в етері «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна».

«Зараз ми працюємо над текстом стратегічної угоди, яка буде складатися з багатьох раундів. На першому етапі у нас будуть німецькі консультанти, які частково будуть консультувати наш менеджмент або на певному етапі будуть залучені до управління. Йдеться не про те, що ми її віддаємо або навіть передаємо у концесію», — розповів Гончарук.

Прем'єр переконаний, що німецькі колеги добре володіють розумінням, якою є українська залізниця зсередини.

«Ми говорили з німецькими колегами про таке: у них є досвід, ресурси та розуміння того, як зараз виглядає зсередини Укрзалізниця. Вони консультують нас за окремими невеликими проєктами», — додав він.

Прем’єр також уточнив, що детальніше про співпрацю з німецькою компанією уряд розповість на початку лютого 2020 року.

Нагадаємо, 23 січня прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Укрзалізницю передадуть в управління найбільшому залізничному оператору Німеччини строком на 10 років. За його словами, 22 січня в Давосі Міністерство інфраструктури й Deutsche Bahn підписали відповідний меморандум.

Згодом у Deutsche Bahn повідомили, що чинні домовленості з українським урядом передбачають лише надання консультацій щодо Укрзалізниці, а про передачу компанії в управління не йдеться.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомляв, що фахівці Deutsche Bahn будуть надавати консультаційні послуги для реформи Укрзалізниці, однак він не виключив, що з часом роль експертів Deutsche Bahn може змінитися.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile