Менеджерів найбільшого залізничного оператора Німеччини Deutsche Bahn зроблять радниками правління Укрзалізниці, однак в уряді не виключають, що їхній статус може з часом змінитися.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

«Зрозуміло, що у Deutsche Bahn колосальний досвід, нам хочеться залучити якомога більше такого досвіду. Поки вони (менеджери Deutsche Bahn, які співпрацюватимуть з Укрзалізницею — ред.) умовно радники, а надалі будемо дивитися», — повідомив Криклій.

Він зазначив, що в уряді очікують, що співпраця Укрзалізниці та Deutsche Bahn має призвести до значного підвищення ефективності роботи української залізниці та економії коштів.

Напередодні голова українського уряду Олексій Гончарук повідомив, що Україна передасть Укрзалізницю в управління Deutsche Bahn терміном на 10 років. За його словами, 22 січня в Давосі Міністерство інфраструктури і Deutsche Bahn підписали відповідний меморандум.

Нагадаємо, 29 жовтня 2019-го під час інвестиційного форуму у Маріуполі Укрзалізниця, ЄБРР та уряд підписали меморандум щодо підготовки Укрзалізниці до первинного розміщення акцій на фондовій біржі. Меморандум передбачає лише підготовку до IPO, адже це тривалий процес, який вимагає змін у системі управління компанії, її структурі та внутрішніх процедурах.

Зазначимо, що вихід акцій Укрзалізниці на міжнародні біржі передбачений програмою дій уряду на наступні 5 років.

Поділитись: